Co-Ed (Combined League) Thursday 

2022 Thursday Co-Ed Standings

updated 5/20/2022
Place Team Name   W L T Winning %
1 Sound Connection/ Hat Hanger Cory Heinlen 2 0 0 1.000
2 Dunmire's Eric Frey 1 0 0 1.000
3 Harpo's Tiffany Horn 2 0 0 1.000
4 Pit Happens/Ball Hawgs Dan Pettit 0 1 0 0.000
5 Spalding Bailey Swenson 0 2 0 0.000
6 Shep's/Teehive Matt Clough 1 0 0 1.000
7 Innovative Legacy Solutions Mike Ecker 0 2 0 0.000
8 Turn 2s/The Local 218 Kevin Perez 1 0 0 1.000
9 Jp's Benchwarmers Kerra Grittner 0 2 0 0.000
10 9th St. Social Club Blake Thiesse 2 0 0 1.000
11 Brainerd Jaycees Andrew Sanchez 0 1 0 0.000
12 Vanvickle Exacavation Josh Studniski 0 1 0 0.000
13 Meyer Midwest/ Dough Bros Donnie Jensen 0 0 0 0.000

16 league games + (gold/silver division) double elimination tournament. 

*Home team will be determined by a coin flip during league, however if it is your second time playing a team please take the opposite home/away status as you played the first time. i.e. Home first time around, when you play them again you would then play them as Visitor. 

Week 1, Thursday May 19

All Fried Up -Food Truck will be at the fields this evening. *please note there is no 9 p.m. game on Field 3
Time Field Team Score Team Score
6:00 1 9th St. Social Club 14 Innovative Legacy Solutions 4
6:00 2 Spalding 5 Shep's/Teehive 13
6:00 3 Jp's Benchwarmers 8 Harpo's 18
7:00 1 Brainerd Jaycees 7 Turn 2s/The Local 218 11
7:00 2 Spalding 9 Sound Connection/ Hat Hanger 12
7:00 3 Harpo's 16 Vanvickle Exacavation 1
8:00 1 Sound Connection/ Hat Hanger 19 Jp's Benchwarmers 16
8:00 2 Innovative Legacy Solutions 5 Dunmire's 15
8:00 3 Pit Happens/Ball Hawgs 9 9th St. Social Club 12
*9:00 1 Meyer Midwest/ Dough Bros Rescheduled for May 26, time 10 p.m. (sorry) Brainerd Jaycees  
*9:00 2 Turn 2s/The Local 218 Reschedule for  May 26, 9 p.m. field 3 Spalding  

Week 2, Thursday May 26

All Fried Up -Food Truck will be at the fields this evening. *please note there is no 9 p.m. game on Field 3
Time Field Team Score Team Score
6:00 1 Turn 2s/The Local 218   Dunmire's  
6:00 2 Vanvickle Exacavation   Jp's Benchwarmers  
6:00 3 Innovative Legacy Solutions   Sound Connection/ Hat Hanger  
7:00 1 Shep's/Teehive   Vanvickle Exacavation  
7:00 2 9th St. Social  Club   Dunmire's  
7:00 3 Spalding   Jp's Benchwarmers  
8:00 1 Meyer Midwest/ Dough Bros   Pit Happens/Ball Hawgs  
8:00 2 Spalding   Innovative Legacy Solutions  
8:00 3 Sound Connection/ Hat Hanger   Brainerd Jaycees  
9:00 1 Meyer Midwest/ Dough Bros   Harpo's  
9:00 2 Pit Happens/Ball Hawgs   Shep's/Teehive  
*9:00 3 The Turn 2s/The Local 218 score 7 top of 3 (used 2 male HRs) Spalding score 0 (30:10 left on the clock)
*10:00 1 Meyer Midwest/Dough Bros Score 5 Brainerd Jaycees Bottom of 1, score 0 (0 outs, 0 runs, 0on base)

Week 3, Thursday June 2

Time Field Team Score Team Score
6:00 1 Turn 2s/The Local 218   Jp's Benchwarmers  
6:00 2 Pit Happens/Ball Hawgs   Innovative Legacy Solutions  
6:00 3 Harpo's   Spalding  
7:00 1 9th St. Social Club   Jp's Benchwarmers  
7:00 2 Sound Connection/ Hat Hanger   Turn 2s/The Local 218  
7:00 3 Shep's/Teehive   Harpo's  
8:00 1 Dunmire's   Meyer Midwest/ Dough Bros  
8:00 2 Vanvickle Exacavation   9th St. Social Club  
8:00 3 Shep's/Teehive   Brainerd Jaycees  
9:00 1 Vanvickle Exacavation   Dunmire's  
9:00 2 Brainerd Jaycees   Meyer Midwest/ Dough Bros  

Week 4, Thursday June 9

All Fried Up -Food Truck will be at the fields this evening.
Time Field Team Score Team Score
6:00 1 Dunmire's   Turn 2s/The Local 218  
6:00 2 Shep's/Teehive   Pit Happens/Ball Hawgs  
6:00 3 Brainerd Jaycees   Sound Connection/ Hat Hanger  
7:00 1 Dunmire's   Innovative Legacy Solutions  
7:00 2 Brainerd Jaycees   9th St. Social Club  
7:00 3 Turn 2s/The Local 218   Vanvickle Exacavation  
8:00 1 Sound Connection/ Hat Hanger   Shep's/Teehive  
8:00 2 Innovative Legacy Solutions   Spalding  
8:00 3 Pit Happens/Ball Hawgs   Harpo's  
9:00 1 Spalding   9th St. Social Club  
9:00 2 Harpo's   Meyer Midwest/ Dough Bros  
9:00 3 Jp's Benchwarmers   Vanvickle Exacavation  

Week 5, Thursday June 16

Time Field Team Score Team Score
6:00 1 Spalding   Pit Happens/Ball Hawgs  
6:00 2 Brainerd Jaycees   Vanvickle Exacavation  
6:00 3 Harpo's   9th St. Social Club  
7:00 1 9th St. Social Club   Pit Happens/Ball Hawgs  
7:00 2 Harpo's   Brainerd Jaycees  
7:00 3 Shep's/Teehive   Innovative Legacy Solutions  
8:00 1 Innovative Legacy Solutions   Turn 2s/The Local 218  
8:00 2 Dunmire's   Vanvickle Exacavation  
8:00 3 Jp's Benchwarmers   Meyer Midwest/ Dough Bros  
9:00 1 Jp's Benchwarmers   Turn 2s/The Local 218  
9:00 2 Meyer Midwest/ Dough Bros   Shep's/Teehive  
9:00 3 Dunmire's   Sound Connection/ Hat Hanger  

Week 6, Thursday June 23

Time Field Team Score Team Score
6:00 1 Turn 2s/The Local 218   Harpo's  
6:00 2 Innovative Legacy Solutions   Brainerd Jaycees  
6:00 3 Jp's Benchwarmers   Dunmire's  
7:00 1 Turn 2s/The Local 218   Sound Connection/ Hat Hanger  
7:00 2 Dunmire's   Pit Happens/Ball Hawgs  
7:00 3 Innovative Legacy Solutions   Shep's/Teehive  
8:00 1 Sound Connection/ Hat Hanger   Harpo's  
8:00 2 9th St. Social Club   Meyer Midwest/ Dough Bros  
8:00 3 Brainerd Jaycees   Jp's Benchwarmers  
9:00 1 Spalding   Meyer Midwest/ Dough Bros  
9:00 2 Vanvickle Exacavation   Pit Happens/Ball Hawgs  
9:00 3 Shep's/Teehive   9th St. Social Club  

Week 7, Thursday June 30

Time Field Team Score Team Score
6:00 1 Turn 2s/The Local 218   9th St. Social Club  
6:00 2 Brainerd Jaycees   Spalding  
6:00 3 Vanvickle Exacavation   Harpo's  
7:00 1 Harpo's   Shep's/Teehive  
7:00 2 Dunmire's   Brainerd Jaycees  
7:00 3 9th St. Social Club   Spalding  
8:00 1 Sound Connection/ Hat Hanger   Pit Happens/Ball Hawgs  
8:00 2 Meyer Midwest/ Dough Bros   Turn 2s/The Local 218  
8:00 3 Innovative Legacy Solutions   Vanvickle Exacavation  
9:00 1 Jp's Benchwarmers   Pit Happens/Ball Hawgs  
9:00 2 Sound Connection/ Hat Hanger   Meyer Midwest/ Dough Bros  
9:00 3 Dunmire's   Shep's/Teehive  

Week 8, Thursday July 7

All Fried Up -Food Truck will be at the fields this evening. *please note there is no 9 p.m. game on field 3
Time Field Team Score Team Score
6:00 1 9th St. Social Club   Harpo's  
6:00 2 Turn 2s/The Local 218   Innovative Legacy Solutions  
6:00 3 Vanvickle Exacavation   Brainerd Jaycees  
7:00 1 Pit Happens/Ball Hawgs   Spalding  
7:00 2 Harpo's   Sound Connection/ Hat Hanger  
7:00 3 Jp's Benchwarmers   Shep's/Teehive  
8:00 1 Pit Happens/Ball Hawgs   Turn 2s/The Local 218  
8:00 2 Vanvickle Exacavation   Spalding  
8:00 3 Meyer Midwest/ Dough Bros   Innovative Legacy Solutions  
9:00 1 Sound Connection/ Hat Hanger   Dunmire's  
9:00 2 Meyer Midwest/ Dough Bros   Jp's Benchwarmers  

Week 9, Thursday July 14

Time Field Team Score Team Score
6:00 1 Brainerd Jaycees   Dunmire's  
6:00 2 Vanvickle Exacavation   Sound Connection/ Hat Hanger  
6:00 3 Shep's/Teehive   Turn 2s/The Local 218  
7:00 1 Spalding   Dunmire's  
7:00 2 Pit Happens/Ball Hawgs   Brainerd Jaycees  
7:00 3 Innovative Legacy Solutions   Jp's Benchwarmers  
8:00 1 Meyer Midwest/ Dough Bros   Vanvickle Exacavation  
8:00 2 Shep's/Teehive   Spalding  
8:00 3 9th St. Social Club   Sound Connection/ Hat Hanger  
9:00 1 Pit Happens/Ball Hawgs   Meyer Midwest/ Dough Bros  
9:00 2 Jp's Benchwarmers   9th St. Social Club  
9:00 3 Harpo's   Innovative Legacy Solutions  


Rain Dates: July 21, July 28 (If these dates are not used we will move the tournament up and play on these dates no matter what.)

Seeds 1-6 will play GOLD

Seeds 7-13 will play Silver

High seed is home seed through out. (i.e.#1 seed would be home over #2 seed) In the Championship game the undefeated team is home. If the "if" game is played home team will be determined by a coin flip. 

Thursday, August 4 End of Season Tournament GOLD

Time Field Team Score Team Score Game #

Thursday, August 4 End of Season Tournament SILVER

Time Field Team Score Team Score Game #

Thursday, August 11 End of Season Tournament GOLD

Time Field Team Score Team Score Game #

Thursday, August 11 End of Season Tournament SILVER

Time Field Team Score Team Score Game #

Thursday, August 18 End of Season Tournament GOLD

Time Field Team Score Team Score Game #

Thursday, August 18 End of Season Tournament Silver

Time Field Team Score Team Score Game #